DZ - 1973

Rejs klubowy, na dwóch DZ-tach, po Wielkich jeziorach Mazurskich w dniach od 11 do 25 sierpnia 1973.

Na nowej plastikowej Dz-cie płynęła załoga w składzie:

- prowadzący: Andrzej Tychowicz,

- załoga: M.Tychowicz, St.Podkański, M.Locher, N. Winkler "Kot", oraz grupa studentów z wydz. Automatyki Pol. Śląskiej.

Na drugiej, drewnianej DZ-cie płynęła załoga w składzie:

- prowadzący: Andrzej Więcek (pracował jako asystent na Wydziale Elektrycznym).

- załoga: Wiesia (pracująca w służbie zdrowia, narzeczona Andrzeja Wiecka), Małgorzata Pałka (studiowała na Inżynierii Sanitarnej) , Waldek, Jakub Bodziony (student Medycyny i judo), Darek Simków , Jerzy Matys (studiował na Automatyce), Andrzej Ściskała ( z Cieszyna), Marek Burszta z Bytomia i Janek Pawłowski.

Rejs stał się w klubie „legendarny” za sprawą ostatnich chwil rejsu. W drodze powrotnej do Wilkas, na jeziorze Niegocin, miała miejsce (jedna z dwóch klubowych) wywrotka DZ-ty (drugą zaliczył kolega A. Galażewski na zalewie Szczecińskim).

Plastikowa DZ-ta, za sterem której siedział kol. St. Podkański, wywróciła się. Akcję ratowniczą przeprowadziła DZ-ta z Wilkas z załogą z naszego klubu (mieli wychodzić w rejs szkoleniowy).

Przygoda zakończyła się umiarkowanymi stratami materialnymi (część bagaży zatonęła). Na temat wywrotki powstały liczne klubowe opowieści, legendy i często sprzeczne z sobą relacje.

Zdjęcia Janka Pawłowskiego:

Na dużym górnym zdjęciu zrobionym na Śniardwach, przy bezan maszcie siedzi Jurek Matys obok Marek Burszta z prawej (w okularach) Kuba Bodziony z tyłu Andrzej Ściskała i za sterem Darek Simków.

Na dużym dolnym zdjęciu na dole Małgosia Pałka, dalej za nią Wiesia a z prawej strony Waldek, za nimi stoi Andrzej Więcek, potem koło bezan masztu w czapce Jurek Matys a w okularach Marek Burszta. Dale na rufie po lewej Andrzej Ściskała z prawej Kuba Bodziony a za sterem Darek Simków.

Zdjęcia Andrzeja Tychowicza: